Home › Porady o odszkodowaniach w UK

Porady o odszkodowaniach w UK

Jeżdżenie po drogach wiązać się może z niebezpieczeństwem mniej lub bardziej groźnej kolizji. Nawet przestrzegając przepisów ruchu drogowego i jeżdżąc ostrożnie nie uda się czasem uniknąć zdarzenia - jest się tak naprawdę uzależnionym od tego, co zrobią pozostali kierujący samochodami.

A część z takich kierowców nie do końca będzie się przejmować przepisami, samochody ulegają awariom, nie mówiąc już o tak drastycznych sytuacjach, jak prowadzenie nocnym pijaństwie czy też narkotykach.

ZDJECIE3 W większości europejskich państw, w tym również na Wyspach Brytyjskich, ludzie poszkodowani w wypadkach drogowych, spowodowanych przez innych uczestników ruchu mają prawo do odszkodowania za straty, jakie poniosły. Tego typu odszkodowanie Anglia to po pierwsze zwrot utraconych dochodów, gdy po wypadku nie można było wykonywać pracy, ale również zwrot niezbędnych nakładów na leczenie, na przykład lekarstw, konsultacji lekarskich czy pobytu w szpitalu. Gdy ktoś został w wypadku poszkodowany i planuje ubiegać się o jakieś odszkodowanie, to powinien przypilnować kilka istotnych spraw.

Najważniejsze jest zapisanie adresów i telefonów od wszystkich bez wyjątku uczestników wypadku, powinno się również jeżeli taka możliwość będzie to samo zrobić ze świadkami.

Należy także zgromadzić informacje o pojazdach które brały udział w danym zdarzeniu, naszkicować schematyczny plan skąd jechały samochody i jeśli będą takie możliwości, wykonać parę fotografii miejsca stłuczki. Gdy odczuwa się jakiekolwiek dolegliwości, to koniecznie należy odwiedzić lekarza rodzinnego albo pojechać na dokładniejsze badania na pogotowie ratunkowe..