Home › Poradnik - napraw swoją klawiaturę

Poradnik - napraw swoją klawiaturę

pożyczka przez internet bez zaświadczeń na raty
O ile wszystkie klawiatury w rozmaitych komputerach mają wydzielone pojedyncze grupy klawiszy, o tyle te w notebookach są skoncentrowane w jednym położeniu, co zawsze tworzy prostokątny zbiór wszelkich klawiszy. Jeżeli chodzi zatem o klawisze do laptopa to jest to jedna wymowna cecha. Jednak to, co jeszcze stopuje uwagę, to odnajdujące się poniżej pole, zakończone jeszcze dwoma akcesoryjnymi przyciskami.

Te klawisze zamieniają przyciski, jakie to są najistotniejszym detalem myszy komputerowych. Podobnie jak jest to w wypadku wspomnianego urządzenia, mówi się tutaj o przycisku lewym i drugim prawym. Pierwszy służy do komendy wyboru, co też odbywa się z reguły kiedy tak właściwie to zostanie on naciśnięty dwukrotnie.

Wolno nim również zaznaczać obiekty.

Drugi z kolei przycisk, to tak zwany „przycisk funkcyjny”. Po przyduszeniu jego otwiera się menu kontekstowe z kilkoma opcjami do wyboru.

Bez tych przycisków operacje na kompie nie są w stanie być wykonywane. Te guziki w wypadku laptopów to w zasadzie jedyne odrębne klawisze. To co jeszcze można zanotować przyglądając się, jak to są usytuowane klawisze do laptopa to wielkość ich rozlokowania. W większości wypadków odpowiada ona szerokości ekranu monitora. Zawsze jest ich tyle samo oraz te fundamentalne wynajdziemy w każdym laptopie w jednym położeniu, pomimo, że taki komputer przenośny może mieć 15 oraz więcej cali.

W zasadzie te klawisze są takiej samej wielkości.

Jednak przy szerszym monitorze dodaje się jeszcze poboczne przyciski, z których niemniej jednak sporadycznie się korzysta. Ewenementem jest tutaj umieszczenie myszy przy klawiszach, co niemalże się nie zdarza, jakkolwiek też nie jest to na wskroś niemożliwe, co przedstawia przykład Razer Project Valerie. Najczęściej mysz w laptopie umiejscowiona jest pod klawiszem spacji. .