Home › Kalkulator leasingowy raiffeisen

Kalkulator leasingowy raiffeisen

Rozpoczynając własną działalność gospodarczą często jest tak, że nie posiadamy zbyt dużo wolnych środków pieniężnych, aby kupić nowy samochód.

Nawet, jeśli Twój budżet pozwala na kupno auta warto jednak pomyśleć o finansowaniu tego zakupu na raty a gotówkę przeznaczyć na inny cel.

Rozważając kupno w ratach powinieneś brać pod lupę kredyt bankowy na samochód lub leasing na samochód. W czym odróżniają się podane metody finansowania? Co jest bardziej opłacalne dla przedsiębiorcy? Leasing na samochód jest finansowaniem bardzo często stosowanym przez małe i średnie firmy. Gwarantuje wiele oszczędności a także odliczane od podatku vat. Warto zaznaczyć, że podatek VAT może być zaliczony w kosztach dwukrotnie. Przy płaceniu raty leasingowej i przy wykupie pojazdu po zakończeniu leasingu. Także sama procedura wzięcia auta w leasing jest o wiele szybsza i mniej wymagająca. Należy jednak mieć w pamięci, że samochód wzięty w leasing nigdy nie będzie naszą własnością lecz tylko i wyłącznie będziemy jego użytkownikami. Natomiast jeśli zapytasz o pożyczkę, sama procedura przyznania nam go jest zdecydowanie bardziej rygorystyczna i w głównej mierze zależy od naszej zdolności kredytowej.

Przyznanie nam kredytu i spłacenie go oznacza jednak, że pojazd, jaki spłacaliśmy po uregulowaniu ostatniej należnej raty staje się już naszą własnością. Jednoznacznej odpowiedzi na zapytanie, co jest korzystniejsze: kredyt samochodowy czy leasing na samochód firmowy nie ma. W każdej opcji istnieją fakty przemawiające za i przeciw.

Opłaty leasingu oraz kredytu firmowego na samochód są mocno zbliżone do siebie.

Wybór opcji finansowania zależy indywidualnie od potrzeb konkretnego przedsiębiorcy..
Więcej tutaj: najtańszy leasing samochodowy 2017

Zobacz:
Dieta dla cukrzyków. Z jakiego powodu w trakcie cukrzycy tak istotne są profesjonalne przyzwyczajenia żywieniowe?
Wpłaty w instytucji finansowej i karty
Kogo polecacie jako hydraulika w Poznaniu?
Moda - aktualne trendy