Home › Jakim sposobem zrzucić zbędne kilogramy po ciąży?

Jakim sposobem zrzucić zbędne kilogramy po ciąży?

Blog
Większa część kobiet po urodzeniu dziecka obserwuje u siebie kolosalne metamorfozy w wyglądzie.

Ciało ludzkie przestaje być giętkie, brzuch nie jest już płaski a wszystko to powoduje zachwianie pewności siebie i pokaźne kompleksy. Myśl społeczna ciągle się rozwija. Bycie "fit" dla nikogo nie jest już sensacją.

W dalszym ciągu jednak panie, które zechcą zadbać o siebie po wydaniu na świat dzieci są postrzegane nieprzychylnie.

Czy to wobec tego świadczy, że młoda mama nie ma prawa wyglądać atrakcyjnie? Może, a nawet powinna! Należałoby jednakże zatroszczyć się o własną kondycję jeszcze w czasie ciąży. Jest wiele planów treningowych, które panie w tym wyjątkowym czasie mogą pewnie stosować. Pilates, joga, spacery, pływanie.

Należałoby pamiętać, że w im dogodniejszej kondycji jest przyszła mama, tym prawidłowiej rozwija się nienarodzone jeszcze dziecko. A co po ciąży? Tutaj kwestia jest trochę bardziej skomplikowana. Tuż po porodzie nie można jeszcze podjąć intensywnego wysiłku, bo mogłoby to rzutować na stanie zdrowia kobiety. Warto wobec tego skonsultować się ze profesjonalistą. Chcąc powrócić do formy nieodzowne jest wdrożenie nie tylko aktywności fizycznej, ale przede wszystkim również diety, która będzie sprzyjała odchudzaniu i rzeźbieniu sylwetki, niemniej jednak równolegle bezustannie będzie dostarczała trafnej ilości składników odżywczych, które utrzymają młodą mamę w nienagannej kondycji zdrowotnej, a jednocześnie nie zaburzą wartości pokarmu - co powinno być przede wszystkim istotne dla matek karmiących. Pośród speców, których należy odwiedzić odnajdą się więc dietetyk, lekarz prowadzący oraz trener (najlepiej personalny)..