Home › Prawidłowa troska o kondycję kości oraz stawów

Prawidłowa troska o kondycję kości oraz stawów

Na kości i stawy oddziałuje bez liku szkodliwych elementów wywołujących ich dysfunkcje. Należałoby pamiętać, że do takich zaliczają się między innymi niewłaściwa dieta, nieaktywność fizyczna, a nawet nadwaga.
Są też uwarunkowania genetyczne, na jakie człowiek niestety nie ma wpływu. Wiedząc jednak, że w rodzinie wcześniej już występowały przewlekłe stany zapalne, reumatyzm czy osteoporoza należałoby zachować szczególną ostrożność oraz ze nasiloną czujnością obserwować własne ciało. Poniższe wskazówki pomogą zachować stawy i kości w należytym stanie. Żywienie oraz aktywność to za mało.

Eksperci twierdzą, że współczesne społeczeństwo popełnia wiele innych błędów warunkujących dysfunkcje stawów. Ich badania dowiodły, że do stereotypowych dla stawów oraz kości dolegliwości prowadzi też brak suplementacji, konsultacji lekarskich, regularnych badań oraz niewłaściwe obuwie. Dla kości niezwykle istotny jest wapń a jak się często okazuje w codziennych nawykach żywieniowych wielu Polaków go brakuje. Najbogatszym jego zalążkiem jest nabiał. Wszyscy, którzy nie mogą włączyć go w własną dietę z powodu alergii pokarmowych powinni sięgać po syntetyczne suplementy diety..


<< Poprzedni
Następny >>