Home › Dziecięca nadwaga – problem obecnych dziejów.

Dziecięca nadwaga – problem obecnych dziejów.

Widoczne jest to na placach zabaw, na lodowisk rolkowych, na basenach, w salach lekcyjnych. Otyłość to nowoczesny dylemat zdrowotny dla dzisiejszych dzieci, które cierpią na to kłopotliwe schorzenie. Nadwaga u maluchów może przyczyniać się do poczucia znużenia, bezwartościowości i beznadziei. Jest też powodem cukrzycy oraz chorób serca.. Maluchy otyłe nie mogą rozwijać się społecznie tak szybko, jak ich rówieśnicy. Rodzice tych dzieci często nie zdają sobie sprawy, jak bardzo szkodliwa jest otyłość psychiki. Mogąuznawać otyłość za stan przejściowy, nie dostrzegając jej rezultatów. Mogą nawet odrzucić obawy swoich pociech, mając nadzieję, że problem samoczynnie zniknie. Przyczyny otyłości u dzieci mogą być skomplikowane. Na przykład, wiele rodzin dzisiaj spożywa posiłki w biegu z powodu swoich licznych obowiązków. Dorośli Rodziciele fast foodami zastępują zdrowe jedzenie. W efekcie dzieci mają dietę, która jest bogata w tłuszcz i cukier, ale która zapewnia trochę wartości odżywczych. Innym podstawowym problemem jest brak aktywności fizycznej. Nadwaga u dzieci można ograniczyć stosując się do poniższych wskazówek:

  • Zachęcaj dziecko do uczestnictwa w zajęciach sportowych lub tańca. Zachęć dziecko do ruchu i ćwicz razem z nim. Zdziwisz się, że Twoje dziecko nagle zapragnie ruchu.
  • Rozważ ograniczenie czasu przeznaczonego na oglądanie programów telewizyjnych. Badanie wyraźniepokazuje, że jest to czas spędzony bezproduktywnie.
  • Nie nabywaj niezdrowego jedzenia. Zachęć dzieci do konsumowania owoców, warzyw, picia wody mineralnej.
  • Zwróć się z prośbą do pediatry, aby polecił strategię zwalczania komplikacji z wagą u Twojego malucha.

Otyłość u dzieci jest problemem, alebędąc konsekwentnym można ten problem zwalczyć bez problemów. Dziecko wysportowane jest dzieckiem zadowolonym z życia.